HAKKIMDA

Merhaba, ben Bahadır!

İktisatçı, istatistikçi, veri görselleştirme ve büyük data hakkında ilgili, merak ettiği her şeyi en ince detayına kadar öğrenmeyi seven biriyim. 2008 yılından bu yana çağrı merkezi sektöründeyim, Teleperformance bünyesinde CEMEA bölgesi (Continental Europe, Middle East and Africa) Raporlama ve İş Zekası Direktörü olarak görev yapıyorum.

Evli ve 2 çocuk babasıyım 🙂

1985 yılında Bandırma’da doğdum. Bandırma Anadolu Lisesi’nden sonra üniversite okumak için İstanbul’a geldim. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü 2007 yılında tamamladıktan sonra iş hayatına adım attım.

Üniversite yıllarında uzun süreli staj + part time olarak Nielsen Araştırma Hizmetleri‘nde görev aldım.

Mezuniyetten sonra kısa bir süre bir denizcilik firmasında çalıştım ve 2008 yılında CMC Çağrı Merkezi‘nde Raporlama Uzman Yardımcısı pozisyonu ile ilk çağrı merkezi deneyimim başladı. Sırasıyla Planlama Uzmanı, Planlama Yöneticisi pozisyonlarında bulundum. 2012’de vatani görevimi tamamlayarak Turkcell Global Bilgi‘de Kampanya Yöneticisi ile Raporlama ve Monitoring Birim Yöneticisi pozisyonlarında bulundum. 2016 yılı Şubat ayından 2020 Ağustos ayına kadar Teleperformance Türkiye bünyesinde Planlama, Raporlama, Kalite ve Müşteri Deneyimi departmanlarından sorumlu direktör olarak görevimi sürdürdüm. Eylül 2020 itibarı ile Teleperformance CEMEA (Continental Europe, Middle East, Africa) bölgesinden sorumlu İş Zekası Direktörü olarak iş yaşamıma devam etmekteyim.

2018 yılı Şubat ayından başladığım İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesinde “Executive MBA / İngilizce” programından Temmuz 2019’da mezun oldum.

2013 yılının Ağustos ayında evlendim ve 27 Mart 2015’te ilk göz ağrımız, biricik kızımız Asya, 22 Haziran 2020’de oğlumuz Aras dünyaya geldi.

Bu blogu hem internette ve iş hayatımda gördüğüm/edindiğim bilgi ve tecrübeleri bir noktada saklayarak silinip gitmemesini sağlamak hem de paylaşmayı seven bir insan olarak ihtiyacı olan herkesin bilgiye erişmesi için açtım.

Umarım birkaç kişiye bile olsa faydam dokunabilir.

Sevgi ve saygılarımla…