HAKKIMDA

Merhaba, ben Bahadır!

İktisatçı, istatistikçi, veri görselleştirme ve büyük data hakkında ilgili, merak ettiği her şeyi en ince detayına kadar öğrenmeyi seven biriyim. 2008 yılından bu yana çağrı merkezi sektöründeyim, Teleperformance Türkiye bünyesinde Planlama ve Raporlama Direktörü olarak görev yapıyorum.

Evli ve 5 yaşında dünyalar güzeli bir kız ile birkaç ay sonra doğacak olan bir erkek çocuğu babasıyım 🙂

1985 yılında Bandırma’da doğdum. Bandırma Anadolu Lisesi’nden sonra üniversite okumak için İstanbul’a geldim. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü 2007 yılında tamamladıktan sonra iş hayatına adım attım.

Üniversite yıllarında uzun süreli staj + part time olarak Nielsen Araştırma Hizmetleri‘nde görev aldım.

Mezuniyetten sonra kısa bir süre bir denizcilik firmasında çalıştım ve 2008 yılında CMC Çağrı Merkezi‘nde Raporlama Uzman Yardımcısı pozisyonu ile ilk çağrı merkezi deneyimim başladı. Sırasıyla Planlama Uzmanı, Planlama Yöneticisi pozisyonlarında bulundum. 2012’de vatani görevimi tamamlayarak Turkcell Global Bilgi‘de Kampanya Yöneticisi ile Raporlama ve Monitoring Birim Yöneticisi pozisyonlarında bulundum. 2016 yılı Şubat ayından bu yana Teleperformance Türkiye‘de Planlama, Raporlama ve İç Denetim departmanlarından sorumlu direktör olarak görevimi sürdürüyorum.

2018 yılı Şubat ayından bu yana İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesinde “Executive MBA / İngilizce” programından bölüm 3.sü olarak mezun oldum.

2013 yılının Ağustos ayında evlendim ve 27 Mart 2015’te en değerli varlığımız, biricik kızımız Asya doğdu. 2020 yılı yazında da oğlumuz Aras‘ı kucağımıza alacağız inşallah.

Bu blogu hem internette ve iş hayatımda gördüğüm/edindiğim bilgi ve tecrübeleri bir noktada saklayarak silinip gitmemesini sağlamak hem de paylaşmayı seven bir insan olarak ihtiyacı olan herkesin bilgiye erişmesi için açtım.

Umarım birkaç kişiye bile olsa faydam dokunabilir.

Sevgi ve saygılarımla…