CEBİNİZDEKİ KONSOL: AIRCONSOLE

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamalarının yaşandığı şu günlerde eminim ki herkes vakit geçirmek için birçok yol deniyordur. Kitap okumak, film seyretmek, saatlerce sosyal medyada gezmek dışında evinde PlayStation, XBOX, Nintendo Switch gibi konsol olanlar bir nebze daha şanslı diyebiliriz.

Birkaç ay önce 1.500-2.000 TL arasında satılan PlayStation 4’ün fiyatı 6.000 TL’yi geçmiş durumda. Eğer evinizde bizim gibi 5 yaşında bir çocuğunuz var ise ve oyun oynamaktan çok hoşlanıyorsa cebinizden pek para çıkmadan sadece cep telefonlarınız ve bir web tarayıcısı ile ile evde konsol oyunu yaratabilirsiniz.

AirConsole, bir web tarayıcısı üzerinden açılan ve ekrandaki kodun AirConsole app (hem Android hem IOS‘ta var) üzerinden girilerek başka hiçbir kurulum gerektirmeyen bir uygulama. Aynı anda 8 oyuncuya kadar bağlanılabiliyor. Eğer Smart TV veya Android TV’niz varsa direkt TV’nizin tarayıcısından, eğer yoksa bir HDMI kablo yardımı ile PC üzerinden oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyunlar, her ne kadar PlayStation 1 – 2 seviyesinde olsa da zaman geçirmek için gayet güzel olduklarını söyleyebilirim. Aşağıda içlerinden iyi olan birkaç tanesini yazacağım. Ancak ücretsiz versiyonda kısıtlı sayıda oyun olduğunu, AirConsole HERO modunu açmak için 17 TL’lik bir ücret ödemeniz gerektiğini söylemeliyim. (Buna değiyor, emin olun.)

Go Kart Go – Air: PlayStation 1’de “Crash Team Racing” diye bir oyun vardı. Ondaki keyfi veriyor.

Burnin’ Rubber 5: Görütü kalitesi her ne kadar Need For Speed’in ilk versiyonları kadar olsa da en çok oynadığımız oyun bu oldu. Yeni arabalar ve silahlar açıldıkça daha keyifli hale geliyor.

The Neighbourhood: Angry Birds veya Worms serisini seviyorsanız tam size göre. Karşılıklı 2 kişi birbirlerinin kalelerini yıkarak toplam 6 figürü yok etmeye çalışıyor. Sadece çocuklar değil, büyükler için de keyifli olabilecek bir oyun.

Tower of Babel: Yine karşılıklı 2 oyuncunun sallanan vinçlerde duran blokları üst üste dizmeye çalışarak en yüksek kuleyi yapmak için çaba gösterdiği bir oyun. Kulenin üst katlarına çıktıkça oyunun zorlandığın unutmayın.

Bu oyunlar dışında aklıma gelenler; Pinworld (ismi verilen şehri dünya haritasında en yakın işaretleyenin kazandığı bir oyun) ve Trivia UserQuiz (çeşitli kategorilerde sorular soruları en kısa sürede bilme oyunu). Tam sayamadım ama 100’e yakın oyun olduğunu zannediyorum.

Daha detaylı incelemek için Youtube, Instagram ve Twitter sayfalarını da şuraya bırakıyorum. Umarım keyif alırsınız 🙂

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCYpiNJ3B0nXxJLTfbdtYjBw

Instagram: https://www.instagram.com/airconsole/

Twitter: https://twitter.com/airconsole

“CEBİNİZDEKİ KONSOL: AIRCONSOLE” hakkında 3 yorum

  1. Ali Murat Göral

    Detaylı anlatım için teşekkürler. Bizde henüz çocuk yok fakat o kadar güzel anlatılmışki deneyimlemek istedim. İndirip HERO modunu aldım bile 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir